В Україні вивчають велосипедну історію країни 1890-2020 рр. Долучайтеся!

Дослідження велосипедної історії України з 1890х до 2020х років проводить Ольга Мартинюк, авторка і кураторка виставки «Велобум 1890-х».

У 2018 році Ольга Мартинюк разом з Асоціацією велосипедистів Києва та Національний Музей Історії України – НМІУ зробила першу в Києві виставку про зародження велоруху в Києві наприкінці ХІХ сторіччя. Вулична виставка «Велобум 1890-х» тривала в Києві з 24 квітня до кінця жовтня 2018 року на території Національного історичного музею України з боку Десятинного провулку. Так, відвідувачі мали змогу познайомитися з історичними свідченнями про Київ та інших міст Російської імперії кінця ХІХ століття напередодні появи автомобілів, де найпрестижнішим видом індивідуального транспорту був велосипед.

Як у ті часи розвивалася велосипедна культкра на теренах України – дивіться у відео нижче. У відео присутні оригінальні відео-записи тих часів.

Ольга Мартинюк продовжує працювати над велосипедною історією України з 1890х до 2020х років. У її планах – розпочати від появи велосипеда на наших теренах і закінчити, забігаючи наперед у майбутнє. Упродовж дослідження авторка обіцяє висвітлювати різноманітний велосипедний досвід жителів усіх регіонів України.

Кожна людина, незважаючи на свій вік та досвід, може долучитися до цього проекту, заповнивши невелику анкету: https://goo.gl/Hi7WCN.

«Проект велосипедної історії України орієнтований на потреби велоспільноти. Він буде створюватися разом з її учасниками. Кожна заповнена анкета – це скарб, я багато чого довідалася з них вже на цьому етапі. Тому чим більше, тим краще», – каже кандидатка історичних наук Ольга Мартинюк, яка працює в напрямку публічної історії і зараз перебуває на стажуванні по дослідницькій програмі Фулбрайта в Університеті Мериленда (округ Балтимор).

Додатково: Організаторами виставки Велобум 1890-х» стали Асоціація велосипедистів Києва, Національний музей історії України. Проект здійснювався за підтримки Представництва Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Автор відео: Pavel Suslyakov
Автор музики у відео: Костя Спейс
Відео на YouTube: https://youtu.be/voUcSiiMl8I

Джерело: Асоціація велосипедистів Києва

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved