Корисні посилання

Події

www.veloforum.org.ua – міжнародна конференція на перетині транспортної політики, сталого місцевого розвитку і громадянського суспільства. Починаючи з 2008 року, Veloforum проходив щороку в іншому місті України з метою обміну досвідом у сфері просування велотранспорту.

www.velo-city2023.com – всесвітня щорічна конференція, присвячена питанням створення велоінфраструктури та популяризації велосипеда як засобу пересування та рекреації в містах.

Міжнародні організації, установи, проекти

www.ecf.com – сайт Європейської федерації велосипедистів, основною метою роботи якої є просування велосипеда як екологічного та здорового способу пересування та відпочинку.

www.eurovelo.com – проект Європейської федерації велосипедистів, що популяризує розвиток велосипедного туризму та міжнародних велосипедних маршрутів у Європі.

www.pum.nl – голландська НУО, що пропонує експертну допомогу в різних сферах, в т.ч. транспортному плануванні. Експерти-волонтери ПУМ, переважно, досвідчені спеціалісти з багаторічним досвідом, що зараз вийшли на пенсію.

www.sutp.org – проект Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ), головною метою якого є поширення інформації, навчання та посилення спроможності персоналу органів місцевого самоврядування та усіх, залучених до організації міських транспортних систем, у сфері планування, надання послуг та оцінки якості транспортних послуг та транспортної політики, а також, допомога органам місцевого самоврядування у плануванні та реалізації проектів у сфері сталої міської мобільності. Сайт проекту містить велику кількість корисних публікацій, досліджень та матеріалів з транспортної тематики, в тому числі, щодо розвитку та популяризації велосипедного транспорту.

Громадські організації та ініціативні групи в Україні

Шукаєте велоспільноту у своєму місті? У різних містах і містечках України є громадські ініціативи, які розвивають велорух, організовують різноманітні велоподії і прагнуть зробити міський простір зручнішим для людей. Ми спробували зібрати їх разом на мапі на сайті U-Cycle. Найкращі практики, досвід та експертність U-Cycle у темах сталої міської мобільності, промоції й адвокації велотранспорту для інших громадських організацій зібрано тут.

З 2016 року існує Українська велосипедна мережа — об’єднання громадських організацій в різних містах, яке впливає на розвиток велосипедного транспорту в Україні. Як долучитись до УВМ

Іноземні джерела експертної інформації

https://bmdv.bund.de/EN/Topics/Mobility/Cycling/cycling.html – матеріали про велотранспорт Федерального міністерства транспорту, будівництва та розвитку міського середовища Німеччини (англійською)

http://www.toi.no – Норвезький інститут транспортних досліджень та розвитку транспорту надає доступ до результатів своїх досліджень у сфері транспорту та безпеки руху (англійською та норвезькою)

http://inddigo.com/ – консультаційна компанія, яка спеціалізується на оцінках території міста та підготовці пропозицій по запуску систем міського велопрокату

Різне

http://www.flickr.com/photos/sustainabletransport/ – фотогалерея транспортних рішень з велоінфраструктурою та ін.

http://www.reliance-foundry.com/bike-storage – приклади різних велосипедних стійок з детальними кресленнями

http://www.dero.com/ – різноманіття рішень для паркування та зберігання велосипедів з детальними кресленнями

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved