Український інформаційний центр велотранспорту

Український інформаційний центр велотранспорту — це інформаційно-консультаційний експертний центр, який існував у 2012-2018 роках. Стратегічною метою інфоцентру є включення велосипедного транспорту в систему сталої мобільності в Україні. В рамках роботи інфоцентру Асоціація велосипедистів Києва також надавала консультаційну допомогу містам України у розробці стратегій розвитку велотранспорту

Популярність велосипедного транспорту в українських містах поступово, але невпинно зростає. Українські міста, які мають намір сприяти розвитку велосипедного транспорту, мають доступ до інформації про проблеми, передові практики та загальні підходи планування та проектування велосипедної інфраструктури. Проте, ця інформація представлена на різних інтернет-ресурсах іноземними мовами. До появи інфоцентру велотранспорту в Україні не було всеосяжного та професійного джерела інформації, а також інституції, яка забезпечує муніципалітети чіткою інформацією про переваги розвитку велосипедної інфраструктури і, найголовніше, як це правильно зробити. Оскільки все більше і більше міст починають розбудовувати або розглядають можливість розбудови велосипедної інфраструктури, є нагальна потреба у структурованому підході за наступними напрямками:

  • забезпечення якісною фаховою інформацією керівників органів влади, інженерів і містопланувальників;
  • виявлення та аналіз вдалих і невдалих практик;
  • розробка рекомендацій для включення у технічні та нормативні методичні документи;
  • поширення інформації та заохочення до дій громадських організацій та ініціативних груп;
  • сприяння розвитку велотранспорту на стратегічній основі.

Інфоцентр велотранспорту – це проект Асоціації велосипедистів Києва. Наповнення та адміністрування сайту та сторінок у соціальних мережах виконувалося за фінансової підтримки Фонду ім. Гайнріха Бьолля в Україні.

Контакти:

U-Cycle («Асоціація велосипедистів Києва») — це експертна громадська організація, яка з 2007 року адвокатує велоінфраструктуру, популяризує велотранспорт і підвищує безпеку руху.

https://u-cycle.org.ua/

На сайті U-Cycle є бібліотека, де можна знайти дослідження, інструкції, посібники, інтерв’ю та ін.

info@avk.org.ua

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved