Депутати Київради підвищили швидкість до 80 км/год на 17 вулицях

9 жовтня 2018 року на пленарному засіданні депутати Київської міської ради підтримали проект рішення про підвищення дозвільної швидкості руху транспортних засобів до 80 км/ год на 17 вулицях, а саме:

1. Просп.М. Бажана (від Південного мостового переходу до Харківської площі).
2. Просп. Перемоги (від Повітрофлотського шляхопроводу до вул. Чорнобильської).
3. Велика Кільцева дорога (від вул. Міської до перетину з вул. Газопровідною та від вул. Газопровідної до Мінського проспекту).
4. Просп. С. Бандери (від просп. Оболонський до Московського мосту).
5. Столичне шосе (до вул. Академіка Заболотного).
6. Набережне шосе (від Поштової площі до Наддніпрянського шосе).
7. Наддніпрянське шосе.
8. Просп.Генерала Ватутіна (від Московського мосту до Керченської площі).
9. Автодорога Р-69 (від вул.Озерної до межі м.Києва).
10. Вул.Набережно-Рибальська (від Гаванського мосту до вул.Електриків).
11. Просп.Соборності (за умови встановлення розподільчого транспортного огородження).
12. Б-р Перова (від вул.Воскресенської до вул.А. Навої).
13. Вул.О.Теліги (від вул. Ольжича до вул. Кирилівської).
14. Вул.Міська (від вул.Стеценка до Гостомельського шосе) за умови проведення капітального ремонту проїжджої частини).
15. Кільцева дорога (від просп.Перемоги до вул.М. Трублаїні).
16. Вул.Саперно-Слобідська(від вул.М. Грінченка до Південного мосту).
17. Просп.Броварський (від просп.Визволителів до вул. Братиславської та від вул. Кіото до закінчення населеного пункту «Київ») (за умови проведення капітального ремонту проїжджої частини).


В той же час Володимир Прокопів, секретар Київради, під час засідання зазначив, що навіть без петиції будь-які обмеження не мають суперечити здоровому глузду, і на тих вулицях, на яких немає наземних пішохідних переходів і іншої небезпеки для пішоходів, водії мають мати можливість рухатись з комфортною швидкістю.

Проведений аналіз кампанії “За безпечні дороги” виявив, що більшість вулиць, де пропонується встановити високу швидкість руху, містять фактори ризику, несумісні зі швидкісним режимом. До них належать наземні пішохідні переходи, перехрестя в одному рівні, повороти ліворуч, зупинки громадського транспорту. Крім того, на усіх цих вулицях рух велосипедистів здійснюється на проїзній частині в одному потоці з автомобілями. Прийняття рішення про підвищення легальної швидкості до 80-100 км/год за таких умов неминуче призведе до майбутніх смертельних аварій.

Цікаво, що на бульварі Перова, де проводиться експеримент щодо суміщеного руху велосипедистів та громадського транспорту, також буде підвищення швидкості. АВК неодноразово надавала свої зауваження щодо підвищення швидкості на запропонованих 22 вулицях, проте не всі рекомендації були прийняті до уваги.

“Звертаємо увагу депутатів Київради, що ст. 27 Закону України «Про дорожній рух» забороняє підвищувати пропускну здатність за рахунок зниження безпеки руху: «Зміни в організації дорожнього руху з метою підвищення інтенсивності руху транспортних засобів за рахунок зниження рівня безпеки дорожнього руху не допускаються».

Крім того, міжнародний досвід забезпечення безпеки дорожнього руху свідчить, що саме зниження швидкості в містах є ключовим елементом захисту пішоходів і велосипедистів. Згідно з Доповіддю Всесвітньої організації охорони здоров’я про стан безпеки дорожнього руху в світі, для дорослого пішохода ризик загибелі становить менше 20% при наїзді автомобіля на швидкості менше 50 км/год, і майже 60% при ударі на швидкості 80 км/год.

Отже, на вулицях і проспектах, де поруч з автотранспортом рухаються велосипедисти та присутні наземні переходи, обмеження швидкості повинні відповідати вимогам безпеки всіх учасників руху. У відповідності з міжнародними рекомендаціями максимальна швидкість за таких умов не повинна перевищувати 50 км/год. Хочеться звернутись до усіх депутатів, котрі проголосували за дане рішення й почути від них відповідь хто буде нести відповідальність за майбутні смертельні аварії?”, – заявили в Асоціації велосипедистів Києва.

Джерело: Асоціація велосипедистів Києва

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved