Навесні у Львові з’являться перші поліцейські велопатрулі

Консультативна місія Європейського Союзу (КМЄС) передала Патрульній поліції Львова велосипеди, форму й інше обладнання загальною вартістю 12 000 євро. Велопатрулі вже навесні з’являться на вулицях міста Лева.  А до того часу поліцейський велозагін, який складається з 40 офіцерів, пройде спеціальну підготовку.

Передача устаткування є частиною  постійної допомоги від КМЄС у впровадженні однієї з європейських практик — взаємодії поліції з громадою (community policing). «Community policing» — модель правоохоронної діяльності, яка спрямована на зміцнення зв’язків між поліцією і громадянами. Це ефективний метод зниження рівня злочинності, адже він допомагає виявити ті проблеми громади, які можуть спровокувати злочин або асоціальну поведінку, та розробити план дій для їхнього вирішення. Відтак модель  «community policing» передбачає більше можливостей для оцінки ситуацій та прийняття відповідних рішень на місці подій. Міські поліцейські, перш за все, є частиною громади, якій вони служать.

«Тут не йдеться про «катання на велосипедах» жвавими вулицями Львова.  Головне — це зручність та якісне надання послуг громадянам, —  розповідає Макс Стауде, радник/тренер КМЄС з питань взаємодії поліції з громадою. — Важливо, щоб поліція була поруч із людьми там, де патрульні потрібні та на них чекають: у парках, у переповненому історичному центрі міста. Не слід  забувати й про напружений дорожній трафік у Львові — там велопатруль взагалі  незамінний».

Навчання для львівських велопатрулів будуть проводити тренери Національної поліції України, які попередньо отримали відповідну підготовку від експертів КМЄС та представників канадської поліції

Ігор Галущак, Львів

 

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tania.kosianchuk@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved