Як розвиток пішої та вело- інфраструктури впливає на рівень заторів у містах: 15 основних фактів

Чи непокоїть Вас те, що поліпшення умов для пішохідного та велосипедного руху призведе до збільшення заторів? Якщо так, то ці Основні факти проекту FLOW – для Вас!

Затори хвилюють усіх, особливо тих, хто приймає рішення на місцях: їм доводиться вирішувати багато проблем, зокрема пов’язаних із життєвим рівнем, безпекою дорожнього руху та якістю повітря. Відомо, що майже половина європейських політиків та керівників, які приймають рішення, занепокоєна можливістю збільшення заторів у випадку впровадження заходів із розвитку пішохідного (41%) та велосипедного руху (48%). Однак, хоча це може здатися дивним для тих, хто боїться заторів, з’являється дедалі більше даних про те, що заходи з розвитку пішохідного та велосипедного руху насправді можуть сприяти зменшенню заторів у містах. Коротко кажучи, активні способи пересування можуть бути частиною плану збільшення пропускної здатності доріг та оптимізації транспортного потоку – для всіх учасників руху.

Що відбувається, коли прибирають автомобільну смугу руху, щоб облаштувати нову велосипедну доріжку? Або коли пішоходам надається більше часу для перетину дороги з інтенсивним рухом автотранспорту? Декілька міст запровадили ці покращення та оцінили їхні результати. Ці Основні факти проекту FLOW доводять, що заходи з розвитку пішохідного та велосипедного руху здатні не тільки поліпшити умови для пішоходів і велосипедистів, але й зменшити затори. У них наводяться деякі,можливо, несподівані,результати щодо загальної ефективності транспортного руху, досягнуті внаслідок поліпшення умов для пішохідного та велосипедного руху. Тому ми сподіваємося, що ці Основні факти проекту FLOW допоможуть розвіяти побоювання щодо збільшення заторів і надихнуть Вас на сміливі рішення відносно вулиць Вашого міста, включно із заходами з розвитку пішохідного та велосипедного руху, що принесуть користь як самому місту, так і його мешканцям.

Основні факти проекту FLOW

Download (PDF, 1.88MB)

 

Додатково читайте про Роль пішої ходи та їзди на велосипеді у зменшенні заторів: Портфоліо заходів. Тут надано опис та аналіз успішно втілених міських інтервенцій, які сприяли пішохідному та велосипедному рухам у містах. Описані заходи допомогли зменшити затори або принаймні збільшували рівень пішохідного та велосипедного рухів без підвищення заторів.

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved