Як організувати Європейський тиждень мобільності в своєму місті?

Якщо ви плануєте організувати активності в рамках Європейського тижня мобільності (ЄТМ) в своєму місті, беріть участь у Конкурсі грантів та/або ознайомтеся з детальною інструкцією для проведення ЄТМ – Тематичні настанови та Посібник для місцевих організаторів ЄТМ 2018.

Тематичні настанови розкривають тему цьогорічної кампанії та її гасло «Поєднуй та Подорожуй!», пояснюють переваги мультимодальності, необхідні політичні кроки для розвитку мультимодальної транспортної системи та деякі ідеї заходів, пов’язаних із темою року.

Довідково: Європейський тиждень мобільності відбувається щороку з 16 по 22 вересня, щоб заохотити європейські міста впроваджувати та пропагувати сталий («зелений») транспорта, а людей – спробувати альтернативи приватним автомобілям.

Європейська Комісія поставила дві амбітні цілі щодо міської мобільності: • Відмова від традиційних автомобілів на викопному паливі до 2050 року; • Перехід до міської логістики «без викидів» у найбільших центрах міст до 2030 року.

Єврокомісар з питань транспорту Віолета Бульц звертає увагу на чотири пріоритетні напрямки: інновації, розвиток цифрових технологій, декарбонізація та люди.

З часу заснування Європейського тижня мобільності у 2002 році, його впливовість постійно зростає як у Європі, так і за її межами. У 2017 році кампанія побила рекорд, у ній взяли участь 2526 міст із 50 країн. Більше половини з них втілили в життя постійні заходи, загальна кількість яких становить 7993. Вони стосуються здебільшого питань управління мобільністю, доступності та нових або покращених умов для велосипедного руху.

Кульмінацією ЄТМ є «День без автомобіля», під час якого міста-учасники виділяють одну або декілька зон виключно для пішоходів, велосипедистів і громадського транспорту. У 2017 році 1352 міста відзначили День без авто.

Кожен Європеський тиждень мобільності зосереджується на конкретній темі, пов’язаній зі сталою мобільністю. Цьогорічна тема – мультимодальність – закликає людей задуматись над різноманіттям доступних спопобів пересування, як пасажирів, так і товарів. Поєднання різних видів транспорту має щонайбільші переваги для пасажирів: економія коштів, швидкість, гнучкість, комфорт, надійність тощо. Воно також приносить користь суспільству: зменшення забруднення та заторів, покращення якості життя та здоров’я тощо. Дедалі вищий рівень розвитку цифрових технологій у міській мобільності є ключовим рушієм у пропагуванні мультимодальності.

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved