Столичний Велодень зібрав чотири тисячі велосипедистів

20 травня, Київ. О десятій ранку учасників 12-ї щорічної суспільної акції Велодень привітав мер столиці, Віталій Кличко. Він — на велосипеді, у велокостюмі, ноги по шорти — в дорожньому бруді. Велосипедистам пообіцяв покращення.

«Цього року ми плануємо завершити облаштування маршрутів з Троєщини до Європейської площі. Облаштовуємо проектування ще трьох маршрутів — з Солом’янки, Виноградару та Оболоні до центру», — сказав він. Наступні обіцянки мера — влітку відкрити 27 точок, де можна буде взяти велосипед, покатитися чи доїхати, куди потрібно, та залишити його на іншій станції. А до кінця року, сказав Кличко, таких точок велошерінґу буде 300.

Понад чотири тисячі учасників Велодня проїхали семикілометровим маршрутом з Європейської площі вздовж Дніпра до парку «Муромець» між Оболонню і Троєщиною. Були корпоративні колони підприємств та дві особливі — костюмована і батьки-діти. Діти — у кріслах позаду та попереду батьків, і також їхали самотужки.

Олексій щодня їздить на роботу з одного берега Дніпра на інший другий рік поспіль. Не бере велосипед хіба в дощ. Каже — за два роки велодоріжок побільшало, проте проблеми створюють інші учасники руху.

Голова оргкомітету Всеукраїнського Велодня Анна Даниленко розповіла, що акція має привертати увагу як влади, так і містян до створення безпечних умов для велосипедистів. «Зараз їздити трошки небезпечно, — зауважила Анна Даниленко. — А коли у нас з’явиться гарна інфраструктура, то багато людей обиратимуть велосипед, як транспорт для повсякденних поїздок. Це буде добре відображатися на екології, на здоров’ї людей, котрі можуть жити на 10-15 років довше, і на транспортній ситуації. Адже, чим більше велосипедів, тим менше заторів».

Джерело: Громадське радіо

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved