Результати конкурсу «Велосипед як каталізатор змін у містах»

Громадська організація «Асоціація велосипедистів Києва» оголошує результати ІІ хвилі конкурсу для журналістів «Велосипед як каталізатор змін у містах».

За результатами оцінювання всіх поданих матеріалів і голосування журі було обрано переможців конкурсу:

1) Ірина Семенова (Коваль), Черкаси – 6 тис. грн

22 мільйони для любителів “байків”: як у Черкасах виконується велопрограма – © infomist.ck.ua

2) Людмила Гераймович, Київ – 4 тис. грн

Велосипед у місті: економічний ефект – © mistosite.org.ua

3) Олександр Галяс, Одеса – 2 тис. грн

Завтра буде двоколісним. Частина 1Частина 2 – © otklick.com.ua

Фото: Віталій Левищенко

Темою конкурсу був суспільний та економічний ефект від їзди на велосипеді та інвестицій у розвиток велоінфраструктури та/або інфраструктури для пішоходів на прикладі України та Європи. Дослідження Європейської федерації велосипедистів «Велосипедна економіка Євросоюзу», яке переклала АВК, свідчить про те, що переваги їзди на велосипеді виникають не лише у галузях транспорту чи екології, але й у багатьох інших сферах: охорона здоров’я, енергія та ресурси, розвиток малого і середнього бізнесу, туризм, зайнятість населення, якість громадського простору, мобільність населення та соціальна інтеграція.

Усього на другу хвилю конкурсу АВК для журналістів «Велосипед як каталізатор змін у містах» надійшло 16 матеріалів від журналістів з різних міст України (Київ, Харків, Полтава, Львів, Івано-Франківськ, Одеса, Черкаси тощо). До розгляду в конкурсі ІІ хвилі приймались медіаматеріали (статті, телесюжети, радіопередачі тощо), оприлюднені в період з 6 жовтня до 1 грудня 2017 року.

«Метою конкурсу було поінформувати місцеві громади та чиновників в Україні, чому для економіки та суспільства вигідно розвивати інфраструктуру для велосипедистів і пішоходів. Ми вдячні журналістам за медіаматеріали з основними фактами, аргументами та кейсами на користь розвитку вело- та пішохідної інфраструктури. Такі матеріали можуть використовувати у своїх кампаніях місцеві громадські ініціативи, які прагнуть, щоб їхні міста вкладали кошти в розвиток сталої мобільності», – розповіла координаторка конкурсу і медіакоординаторка АВК Марина Блудша.

Усі подані на конкурс матеріали було оцінено за однаковими критеріями на відповідність умовам конкурсу.

Критерії оцінки:

 1. Відповідність темі: економічний ефект для суспільства від їзди на велосипеді та інвестицій у розвиток велоінфраструктури та/або інфраструктури для пішоходів на прикладі України та Європи.
 2. Ступінь розкриття теми
 3. Дотримання журналістських стандартів: достовірність, збалансованість, відокремленість фактів від думок та оцінок автора, точність і повнота інформаціі
 4. Кількість експертних думок, дані досліджень
 5. Гендерний баланс
 6. Мультимедіа
 7. Ступінь аналітики: містять факти, аргументи, кейси ефективності інвестицій у велосипедну та/або пішохідну інфраструктури та економічних переваг від їзди на велосипеді
 8. Обсяг: мінімальний обсяг матеріалу – 5 тис. знаків (з пробілами), максимальний – необмежено.
Фото: ECF

Фото: ECF

До складу конкурсної комісії (журі) увійшли представники та представниці АВК, а також експерти в галузях журналістики та урбаністики:

 • Юлія Салій, видавець урбаністичного інтернет-журналу “Хмарочос”
 • Артем Захарченко, голова аналітичного відділу Центру контент-аналізу, викладач Інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка, екс-головний редактор ділових інтернет-видань “Бізнес”, “Висновки”
 • Дарина Пирогова, експертка аналітичного центру CEDOS, представниця Ради АВК
 • Вадим Денисенко, координатор з національної роботи Асоціації велосипедистів Києва
 • Марина Блудша, медіакоординаторка Асоціації велосипедистів Києва

Нагадаємо, конкурс аналітичних матеріалів для журналістів пройшов двома хвилями: “Як велосипед генерує гроші?” і “Велосипед як каталізатор змін у містах“. Конкурс проходив серед авторів аналітичних журналістських робіт, розміщених на українських національних та регіональних медіаплатформах (друковані, теле-, радіо- та онлайн-ЗМІ). Загалом на конкурс надійшло 22 матеріали.

Конкурс відбувся за сприяння посольства Великої Британії в Україні.

Джерело avk.org.ua

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу tania.kosianchuk@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”
Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved