Літня школа для спеціалістів із транспортного планування та містобудування: реєструйся

2-7 липня 2018 року в Києві пройде літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” для спеціалістів з транспортного планування та містобудування з різних міст України.

CANactions School for Urban Studies, Асоціація велосипедистів Києва та Київська міська державана адміністрація проведуть літню школу «Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності» з метою підготувати представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування, які у своїй роботі будуть застосовувати сучасні принципи дизайну вулиць, покликані зробити міські вулиці місцями вільного пересування, зустрічей людей та аренами міського життя.

Реєстрація триватиме до 11 червня.

Контекст

Головні вулиці Києва сьогодні сприймаються здебільшого як зони для руху транспортних засобів. Питання пропуску максимальної кількості приватних авто, зазвичай виходить на першй план у всіх дискусіях та проектних рішеннях. Це відбувається всупереч факту, що у компактному та щільному міському середовищі пішоходи, велосипедисти та громадський транспорт перевозять значно більше людей, ніж автомобілі, використовуючи при цьому значно меншу площу.

У той же час, головні міські шляхи мають значно більше функцій, ніж просте перевезення людей транспортом. Вони грають велику роль, як звичні маршрути для пересування, місця проживання та прикладання праці. Вони зумовлюють центральність та забезпечують постачання продуктів та послуг. Вулиці є носіями міської ідентичності та слугують візитною карткою міста. Вони є цінним елементом загальної мережі відкритих просторів та формують основу для орієнтації та навігації у місті. Як простори між сусідніми районами, головні вулиці формують мережу зв’язків цих районів один з одним та стають місцями їх взаємодії. У цій ролі вони пропонують простір для заходів, зустрічей та дозвілля. Врешті решт, земельні ділянки уздовж головних шляхів міста являють собою також місця пріоритетної забудови, привабливі за рахунок своєї легкої транспортної доступності.

Головні міські шляхи мають значно більше функцій, ніж просте перевезення людей транспортом. Фото: ASN

У той час, коли багато історичних вулиць Києва досі зберігають свою первісну просторову структуру за багатьма аспектами (фасади, орієнтовані на вулицю, багатофункціональність будівель і т.д.), унаслідок односторонньої орієнтації на рух автотранспорту в останні десятиліття їх все частіше називають “проблемними” (з точки зору транспортних планувальників) або навіть “неіснуючими просторами” (з точки зору мешканців та урбаністів).

Щоб знайти вихід з подібних ситуацій, слід знову звернути увагу на організацію та дизайн вулиць як багатофункціональних просторів з різноманітними будівлями, які до них примикають. Необхідно запровадити інтегроване бачення міських процесів та транспортних аспектів для аналізу вуличних просторів. Нові пріоритети мають бути артикульовані через вуличний дизайн. Врешті-решт, має відбутися переосмислення принципів міського розвитку та траспортного планування.

Має відбутися переосмислення принципів міського розвитку та траспортного планування. Фото: Telegraf.com.ua

Мета та задачі

Літня школа “Дизайн вулиць для якісного міського середовища та мобільності” має на меті підготувати представників нового покоління українських спеціалістів з транспортного планування та містобудування для використання у своїй роботі сучасних принципів дизайну вулиць, як місць вільного пересування, зустрічей людей та арен міського життя.

Результатом цієї роботи стане залучення учасників школи у процес напрацювання майбутніх рішень для головних міських вулиць Києва через розробку кількох альтернативних сценаріїв розвитку обраної вулиці та відповідних рекомендацій для міста.

Учасники

У літній школі братимуть участь 24 учасники зі всієї України, що пройдуть конкурсний відбір. Участь у літній школі є безкоштовною (без покриття видатків на проживання). Формат роботи літньої школи буде побудований на основі міждисциплінарної взаємодії між представниками різних професій, дотичних до сфери міського розвитку:

  • Очікується, що дві третини учасників школи складатимуть професіонали зі сфер цивільної інженерії, містобудування, архітектури та міського дизайну, що мають 2-3-річний досвід роботи з проектування міських вулиць та просторів;
  • До третини учасників можуть бути представниками інститутів міст, НУО, співробітниками муніципалітетів, що працюють з питаннями мобільності та міського розвитку. Також до участі запрошуються дослідники з фаховою підготовкою в економіці, соціології, політології і культурології, що мають науковий інтерес до певних аспектів функціонування міських вулиць.
  • Передбачається, що кандидатів для участі у літній школі може безпосередньо рекомендувати проект “Інтегрований розвиток міст в Україні” та Київська міська державна адміністрація.
  • Під час літньої школи учасники працюватимуть у складі трьох команд по 8 осіб.

Фото: business.tutsplus.com

Реєстрація до 11 червня 2018 року: https://goo.gl/tfWzNX

Робочі мови

Проекти студентів будуть розроблені та презентовані українською мовою. Робочими мовами літньої школи будуть українська, російська та англійська мови. Матеріали та виступи англомовних тьюторів будуть перекладені на українську мову.

Дати проведення

2-7 липня 2018 р.

Куратори:

Хан ван де Ветерінг (Нідерланди / Швейцарія), Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого розвитку міського транспорту, ландшафтів та дизайну міських вулиць;

Урс Томанн (Швейцарія), CANactions School for Urban Studies, Київ, Україна ,Van de Wetering Atelier für Städtebau, Цюрих, експерт з інтегрованого міського розвитку та трансферу знань до України.

Фото: urbanforms.org.ua

Співорганізатори: Асоціація велосипедистів Києва, CANactions School for Urban Studies.

Літня школа відбудеться за підтримки: Київської міської державної адміністрації, Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ) і Державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO) у рамках проекту «Інтегрований розвиток міст в Україні», виконавцем якого є німецька урядова компанія “Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH”, Посольства Нідерландів в Україні.

Джерело: Асоціація велосипедистів України

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved