В Україні оновили ДБН, які адвокатувала Асоціація велосипедистів Києва

Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України затвердило чотири державні будівельні норми (ДБН), зокрема «Вулиці та дороги населених пунктів» В.2.3-5-2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Що це змінює для населених пунктів України?

Звуження ширини смуги руху

У містах вулиці загальноміського та районного значення повинні мати смуги руху шириною 3 метри (у попередній редакції 3,75 м)
Такий інженерний прийом:
знизить середню швидкість авто в містах, просто через те, що по вужчих смугах менш комфортно розганятися. Нижчі швидкості – менше ДТП. Це аксіома;
та звільнить по 75 см простору в кожній смузі, які можна буде використати для влаштування велосипедних смуг, поворотних смуг та інших інженерних рішень.

 

 

 

 

 

 

 

 

Зниження розрахункової швидкості руху
Розрахункова швидкість для проектування вулиць становить 50 км/год (у попередній редакції – 80 км/год). Такий інженерний прийом призведе до того, що повороти вулиць повинні проектуватися під більш гострими кутами. Водіям буде некомфортно входити в них на швидкості вище 50 км/год і вони будуть змушені скидати швидкість для проходження поворотів. З підйомами та спусками та сама історія. Вони будуть проектуватися під більш гострими кутами і долати їх на швидкості вище за 50 км/год буде дискомфортно.

Можливості покращення пішохідного простору
Вводиться нове поняття Пішохідна зона тротуару – це ділянка тротуару, призначена для безбар’єрного пересування вздовж вулиці.
На ній не допускається встановлення дорожнього огородження, опор, рекламних конструкцій, тимчасових споруд, приямків від люків та дощоприймачів, сходів та ґанків будинків;
Покриття пішохідної зони повинно, за можливості, відрізнятись від покриття інших зон тротуару кольором та/або матеріалом;
Між тротуаром і велосипедною доріжкою – від 0,25 м

Оновлені норми улаштування острівців безпеки
Не допускається влаштування нерегульованих пішохідних переходів без острівців безпеки на вулицях, які мають 2 і більше смуг руху в одному напрямку;
Острівці безпеки слід влаштовувати на нерегульованих та, за можливості, на регульованих переходах;
Острівець безпеки може влаштовуватись на розділювальній смузі або шляхом звуження смуг руху до 2,75 м

Визначено нові ширини для велосипедної інфраструктури

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Роль АВК в процесі адвокації
Асоціація велосипедистів Києва з 2014 року працює над зміною ДБН. “Ми були членами групи розробки перших пропозицій по зміні ДБН у 2014 році та одними з лідерів адвокаційної кампанії 2016 року, за результатами якої документ був на половину переписаний та суттєво осучаснений. В процес останньої активної адвокаційної кампанії по внесенню змін, що тривала весь 2016 рік були залучені 7 інженерів-транспортників зі Львова, Івано-Франківська, Дніпра, Києва, Одеси, 3 міжнародні експерти з безпеки руху, 1 член Науково-технічної ради Мінрегіону, голова підкомітету Верховної Ради з безпеки дорожнього руху, заступник мера Києва, радники міністрів Інфраструктури та Охорони здоров’я, представники патрульної поліції України. Ми дуже вдячні кожному, хто приєднався до кампанії і впевнені, що без вас цього ніколи би не сталося”, – пояснив координатор з національної роботи АВК Вадим Денисенко.

Джерело: Асоціація велосипедистів Києва

У вашому місті сталася велосипедна подія?
Ви хочете поділитися велосипедною інформацією з містами України?
Публікуйте новини на сайті Українського інформаційного центру велотранспорту!
Надсилайте інформацію на адресу ye.kravchenko@gmail.com з поміткою “Новина для Інфоцентру”

Submit your comment

Please enter your name

Your name is required

Please enter a valid email address

An email address is required

Please enter your message

Український інформаційний центр велотранспорту © 2023 All Rights Reserved